ära aita! – FISKE RAAMATUST INSPIREERITUD ARTIKKEL. 23.11

Lõpuks on ka Fiske loetud. Sellel nädalal oli huvitavad raamatud lugeda, kindlasti sai palju mõtteid kirja pandud, ja palju oli ka seda, mida juba tean.
Ja saabus see raske hetk- valida õige kõnetav artikkel. Sellel nädalal kiputas mind enam Michael Hobbes’i artikkel vabatahtlikust tööst arengumaades. Tegemist ääretult kogenud “vabatahtlikuga”, kes juba pealkirjaga lööb pahviks. Mismõttes lõpeta vaeste aitamibe? Aga kogu lääne ühiskond ju seda muudkui rõhutab?
Aga Micheal räägib teravalt, miks seda teha ei tohiks. Kuidas see lõppkokkuvõttes toob arenguriigile rohkem kahju, suures osas need ei tööta, kuna on põhjalikult läbi analüüsimata, ning raha kulub valedesse kohtadesse. Väga oluline teema, ja pean artikklit kohustuslikuks lugemiseks.
Fiske kirjutas oma raamatus, et madalama haridustasemega inimesed pigem usuvad Tv ja raadiot, kui raamatuid, ja teaduslikke artikkleid. Samuti madalama haritustasemega inimene ei hakka analüüsima, ega uurima tausta, ja kultuurilisi eripärasid. Läbi TV ja raadio on lääne ühiskonnas kerge koguda raha, sisuluslt mõttetule asjale, kuna inimesi on lihtne mõjutada, kui lisada veel “haletsusefaktor”.

link

Advertisements
ära aita! – FISKE RAAMATUST INSPIREERITUD ARTIKKEL. 23.11

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s